Melankoli

Yalnızlık

  • 12 yıl önce, admin tarafından yazılmıştır.
  • 0 Yorum
  • Kalır

Yalnız kalmak her şeyden daha kolaydır. O yalnızlıkla başa çıkıp faydalanmak asıl zor olan bölümdür… Aslında güzel düşünülürse, anlamlıdır yalnız kalmak… Yalnızlık özgürlüktür benim gözümde.
Hayatın keşmekeşliğinden sıyrılıp, beni üzen ne kadar dert varsa, hepsini bir tarafa bırakmak ve kimsenin olmadığı bir yerde saatlerce dalgaların kayalara çarpışını izlemek kadar güzel bir şey yok aslında.. Dalgaların sesiyle beraber düşüncelere dalıp doğrularımı yanlışlarımı ölçmek için en güzel yöntem yalnız kalmak..
Karnım acıktığı için yemek yemek,uykum geldiğinde uyumaktır yerine göre de.
Veya dinlediğim müziği, gitmek istediğin bir mekanı,bir filmi kimseye beğendirme sıkıntısına girmemektir zaman zaman yalnızlık.
Zaman zaman her şey o kadar çok üstüne gelir ki; her şeyi bırakmak,kimseyle konuşmamak istersin.. Zaten konuşsan da anlatamazsın içindekileri. İnsanlarla konuşmak sırf bu yüzden gereksiz gelir sana. O zaman daha çok seversin yalnızlığı.
Aslında yalnızlık mutlu olmayı bildikten sonra kimsenin karışmayacağı güzel bir ruh hali. Sadece çoğumuz bunun farkında değiliz.

Bir Yorum Yazın