Melankoli

İnsan bir süre sonra unutuyor bilirsin.

  • 13 yıl önce, admin tarafından yazılmıştır.
  • 1 Yorum
  • Kalır

İnsan bir süre sonra unutuyor bilirsin. O hiç geçmeyecek sandığın kalp ağrısı hiç başına gelmemiş gibi uçup gidiyor. Yakmıyor canını eskisi kadar, çarpmıyor kalbin eskisi gibi hızla, başın dönmüyor onu görünce. Unutuyorsun ya da alışıyorsun hangisini kullanmak daha doğru bilmiyorum ama bir süre sonra düşünmüyorsun bile onu biliyorum.

Bekliyorsun, o gelmiyor. Beklediğin süre o kadar uzun ki. Her şeye inat devam ediyorsun ama bir süre sonra… Biliyorsun işte. Gerçekten unutuluyor. Bitmez sandığın her şey bitiyor. Uzmanlar bile aşka bir buçuk yıl değer biçmiş. Sen ne bekliyorsun ki. Elbet unutacaksın, yapayalnız kalacak ve hiçbir şey hissetmeyeceksin. Ve geçtiğinde o seni saatlerce ağlatan lanet şarkıları dinleyip hüzünlenmeyeceksin bile. Ondan önceki hayatın nasıl sıkıcıysa o hayata dönecek ve hiçbir şey fark etmeyeceksin.

Her sabah o uyanmadan kalkıp hazırladığın kahvaltı masası, sana yazdığı mektuplar, birbirinize dokunmaya korktuğunuz günler, hiç konuşmadan birbirinize baktığınız zamanlar hepsi geride kalıyor. Artık dönmeye çalışsan bile dönemeyecek kadar geride hem de.

Fotoğraflarınız bir anlam ifade etmeyecek, aldığı hediyeler umurunda bile olmayacak. Hatta eskidikleri için atacaksın belki de. Şimdi çok garip geliyor, asla olmayacak diye düşünüyorsun ama oluyor. Şuan aklından çıkmayan adam gerçekten bir süre sonra aklına bile gelmiyor.

Hatırlamayacaksın o sana ilaç gibi gelen sevgisini, yani tam anlamıyla unutamazsın tabi hatırlarsın ama aynı hissetmeyeceksin ki. İçin bir garip olmayacak. Bitiyor, bitecek. Bitmez diye bir şey yok. Her şey elbet bitiyor, geçiyor. Bu da öyle.

Cevaplanmamış sorular da umurunda olmayacak artık, cevaplarını merak bile etmeyeceksin. Hislerini öldürecek, sen artık bir şey hissetmeyeceksin. Hissizleşmenin ne demek olduğunu biliyorum ve bunu sevmiyorum. O artık yanında değil ve bunu umursamıyorsun. Öyle bir şey ki kollarında ölebilecek kadar çok sevdiğin insanı bir gün gerçekten unutuyorsun.

Ama ne var biliyor musun?

ben unutmaktan daha önce hiç bu kadar çok korkmamıştım.

yazar: huznugozlerininarkasindaolankiz sanırım. tumblr’da görmüştüm.

  1. Mnzl dedi ki:

    Guzelmis. {beğendim}

Bir Yorum Yazın